
Gjennom to dager får deltakerne innsikt i hvordan man kan vurderer alternative investering, risiko og verdiskapingspotensial. Workshopen kombinerer faglige innlegg og praktiske øvelser, og gir deltakerne verktøy til å presentere prosjektene sine på en måte som er relevant og forståelig for private investorer og samarbeidspartnere utenfor filmbransjen.
Målet er å styrke deltakernes evne til å formidle både den kunstneriske visjonen og det økonomiske potensialet i sine prosjekter. Deltakerne vil gjennom workshopen utvikle og finpusse en investorpitch som presenteres for et panel med representanter fra næringsliv og finans.
Wokshopen arrangeres i samarbeid med Arktisk film Norge, BRUS og Nordland fylkeskommune, og finner sted i Bodø 28. og 29. oktober under Bodø filmfestival.